بسیاری از قالیشویی‌ها برای انجام بهتر عملیات شستشو پیش‌ازاین که فرش شما را مرطوب کنند گردگیری خواهند کرد. البته شرایط گردگیری بستگی به نوع فرش شما دارد. خوب به‌مرورزمان خاک و گردوغبار زیادی روی فرش شما می‌نشیند که بسیاری از آن‌ها با عملیات شستشو از بین نرفته و یا این که شستشو را سخت می‌کنند. در این وضعیت خاک‌گیری یا به‌صورت دستی و به روش‌های مختلف و یا با استفاده از دستگاه‌های خاص انجام می‌شود. ماشین غبارزدایی در حال حاضر توسط بسیاری از قالیشویی‌ها استفاده می‌شود.


 
چرا باید فرش را خاک‌گیری کرد؟


ماشین‌های ضربه زن مکانیکی در این روند مدل قدیمی‌ترین ماشین خاک‌ریزی که فرش را با عرض تقریبی ۲ تا ۵ متری داخل دستگاه استوانه‌ای قرار می‌دهند که آن‌ها با تسمه‌های پلاستیکی یا برزنی بسته می‌شوند.
خاک‌گیری فرش با دستگاه مکنده برای انجام این روش گردوغبار قالی را با جارو یا برس در طرف خواب فرش جمع‌آوری کرده و باید در این حالت شدت دستگاه را در مورد فرش کهنه یا نو تنظیم کرد. سپس با خروج گردوخاک ریز فرش سالم می‌ماند. هر دوی این روش‌ها البته ممکن است مزایا و معایبی داشته باشند. در کل نیاز است که حتماً فرش قبل از پاک‌سازی با مواد شوینده گردگیری شود.

چهارشنبه, 03 آذر 1400 22:33

سفیدکننده مناسب فرش

آب ژاول که البته در ایران با نام‌های سفیدکننده، وایتکس و یا براق‌کننده شناخته می‌شود یکی از مواد شیمایی مورداستفاده در صنعت است که به‌طورکلی جهت سفیدکردن و ازبین‌بردن لکه‌های رنگی روی انواع پارچه‌ها، سطوح و... با درصدهای مختلف استفاده می‌شود. ازاین‌رو اگر فرش و قالی شما کثیفی غیر قابل دارد و یا این که لکه‌ای روی آن ایجاد شده است. معمولاً می‌توانید از آب ژاول استفاده کنید. البته میزان و درصد استفاده آن متغیر بوده و بستگی به نوع فرش و بافت و... دارد.
قطعاً استفاده بیش از حد از آب ژاول می‌تواند موجب بروز آسیب روی فرش یا هر چیز دیگری شود.

 

سفیدکننده مناسب فرش

 

یکی از اصلی‌ترین مصارف خانگی آب ژاول، استفاده از خاصیت لکه بری و سفیدکنندگی آن می‌باشد. برای ازبین‌بردن لک ایجاد شده روی سطوح کاشی و سرامیک و همچنین پارچه‌ها می‌توان از این ماده استفاده نمود. باتوجه‌به خاصیت رنگ‌بری آب ژاول، از آن در کارخانجات پارچه‌بافی و نساجی و همچنین تولید کاغذ نیز استفاده می‌گردد.
اما یک سؤال دیگر: آب ژاول چه تفاوتی با وایتکس دارد؟ در پاسخ به این پرسش لازم است بگوییم که آب ژاول در واقع همان وایتکس می‌باشد و هیچ تفاوتی با هم ندارند. ماده زردرنگ هیپوکلریت سدیم با خاصیت ضدعفونی‌کنندگی و لکه بری با نام‌های مختلفی از قبیل آب ژاول، وایتکس، اکسید کلرید سدیم و آنتی فرمین و javel water و vaytex bleach شناخته شده است.

 

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با پشتیبانی تماس بگیرید
 

یکشنبه, 30 آبان 1400 11:14

زمان مناسب شستشوی فرش

برای خانم‌های خانه‌دار و خانواده‌ها این سؤال ایجاد می‌شود که فرش‌ها باید در طول سال چند بار شسته شوند؟ آیا استاندارد خاصی در این مورد وجود دارد و یا این که صرفاً شستشو درباره فرش کافی بوده و نیاز است که حتماً فرش را به قالیشویی بسپاریم.
در پاسخ به تمام این سؤالات باید عرض کنیم که بله نیاز است حتماً فرش به طور متوسط پیشنهاد می‌شود حداقل سالی یک‌بار فرش‌های خود را به قالیشویی بسپارید. در مقابل شرکتی را انتخاب کنید که عملیات گندزدایی و شستشو را به‌صورت مکانیزه و با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌دهد.
 

 
زمان مناسب شستشوی فرش

 

اگر شما در منزل کود خردسال دارید مطمئناً فرش‌های شما بیشتر در معرض کثیف شدن می‌باشند. کودکان خردسال مانند شما توجهی به نظافت محل خود ندارند و این موضوع باعث می‌شود انواع لکه‌های آبمیوه، شیر و یا جوهر و … را روی فرش شما به وجود بیاورند.
اگر جزو خانواده‌هایی هستید که رفت‌وآمد زیادی در منزل شما می‌شود، فرش‌های شما هم نیز بیشتر در معرض آلوده شدن قرار می‌گیرد. با یک مشاهده کلی و بررسی توسط خود شما می‌توانید تشخیص این را بدهید که فرش‌های شما نیاز به شستشو دارند. عموماً در این شرایط پیشنهاد می‌شود سالی دوباره فرش خود را بشویید.

 

برای استعلام قیمت قالیشویی میتوانید اقدام کنید