Warning: htmlspecialchars() expects parameter 1 to be string, array given in /home/banookaraj/public_html/libraries/src/MVC/View/HtmlView.php on line 387

شرکت نظافتی بانو در کرج ابتدا با ارائه خدمات قالیشویی کسب و کار خود را آغاز کرد سپس با توجه  به نیاز بازار به سمت ارائه خدمات نظافت منزل حرکت کرد.

در میان نظافت و شستشوی برخی از لوازم منزل، بعضی از وسایل نیازمند دقت و رسیدگی بیشتری هستند. زیرا عدم رعایت برخی از نکات می تواند موجب وارد آمدن صدمات و خساراتی در بعضی از لوازم گران قیمت شود و ما را ناچار به خرید مجدد یا صرف هزینه ای برای تعمیر عیوب حاصله کند. در این مقاله به روش صحیح شستشوی مبل های پارچه ای می پردازیم.

از قدیم گفته اند «همیشه پیشگیری بهتر از درمان است». این مَثَل در مورد نگهداری از لوازم خانه نیز صدق می کند. می توان گفت، همواره پیشگیری از کثیف شدن لوازم، بسیار راحت تر از تمیز کردن آنها است. در میان لوازم خانگی، فرش ها و مبلمان همیشه در معرض‌ترین و پر استفاده‌ترین لوازم هستند و هر سال نیاز به شست‌وشوی دارند.

بالا بودن هزینه خرید یک دست مبلمان موجب شده تا بیشتر مردم در نگهداری از آن کوشا باشند. نحوه صحیح شست‌وشوی هر نوع مبلی نیازمند رعایت نکاتی است. در اینجا به نحوه شستشوی مبل های پارچه ای اشاره خواهیم نمود.

پیشنهاد مطالعه: نظافت منزل در کرج

طریقه صحیح نگهداری از مبلمان پارچه ای

چون امکان شستشوی مبلمان مانند فرش ها وجود ندارد، تنها راه شستشوی آنها، شستشو با شامپو فرش است. برای این کار کافی است مقداری شامپو فرش را در کمی آب هم بزنید تا کف کند. سپس با مالش یک پارچه نرم آغشته به این محلول، مبلمان را تمیز کنید. دقت کنید که در ابتدا این کار را روی قسمت کوچکی از مبل انجام دهید و در صورتیکه پارچه مبل رنگ نداد، عمل شستشو یا شامپو را ادامه دهید.

بعد از اتمام کار با شامپو، توصیه می کنیم که با استفاده از روش بخارشویی، تمام آلودگی های سطح مبل را برطرف نمایید. زیرا در شستشو با شامپو فرش، امکان آب کشی مبل وجود ندارد و به همین دلیل ذرات ریز آلودگی در مبل ها باقی می مانند.

لازم به ذکر است که قالیشویی بانو  آماده ارائه خدماتی مانند مبل شویی و نظافت منزل در سراسر کرج بزرگ می باشد. مبل شویی با دستگاه های مخصوص انجام می شود و پس از خشک کردن کامل، به مشتری تحویل داده می شود. با توجه به اوضاع نابسامان اقتصادی و قیمت های بالای خرید لوازم جدید، استفاده از خدمات شستشوی قالیشویی بانو تصمیمی بسیار هوشمندانه خواهد بود.

راه حل بهتر برای نظافت مبلمان و مبل شویی در شهر کرج استفاده از خدمات نظافت منزل قالیشویی بانو در کرج است.

منتشرشده در مطالب نظافت در منزل

اجازه ندهید که لکه ها و مواد خوراکی و ... مبل شما را کثیف کنند - این راهنمای گام به گام که برای تمیز کردن مبلمان  برای شما آماده شده است را دنبال کنید. تا با بهترین روش برای تمیز کردن لکه های میلمان آشنا شوید.

 1. هیچ چیزی بهتر از سرعت نیست. هرگز نگویید «باشه بعدا سر فرصت تمیزش می کنم». اینکار بزرگترین اشتباهیست که برای تمیز کردن مبلمان می توان مرتکب شد. حتی چند دقیقه هم می تواند اهمیت داشته باشد
  1. همیشه سعی کنید که سریع با هرچیز ممکنی از نفوذ بیشتر لکه به داخل مبلمان جلوگیری کنید.
  2. اگر نوشیدنی روی مبلمان ریخت. خیلی سریع می توان با دستمال کاغذی مایعات سطحی را که هنوز به داخل نفوذ نکرده را جذب کنید.
  3. اگر مواد جامد روی مبلمان و به آن چسبید سعی کنید با مقداری آب آن را تر کرده و مواد را جدا کنید
 2. از حرفه‌ای ها کمک بگیرید. هیچ چیز بهتر از کمک یگ فرد با تجربه نیست. کسی که یک بار این راه را رفته است قطعا می تواند بهتر از شما اینکار ار انجام دهد.
  1. به این نکته توجه داشته باشید که هر ماده شوینده ای مناسب مبلمان نیست به جنس و نوع مبلمان خود دقت کنید.
  2. از تولید کننده مبلمان خود درباره نحوه شستشوی مبلمان سوال کنید
 3. بعضی از مبلمانهای موجود دارای کدهای بخصوص برای شستشو هستند.
  1. W: ازمواد شوینده بر پایه آب استفاده شود. این مواد شوینده در واقع از آب به عنوان ماده اصلی تمیز کننده استفاده میکنند. خودتان هم می توانید در خانه به مقداری آب و مابع ظرفشویی چنین محلول شوینده ای ایجاد کنید.
  2. S/W: می توانید هم از محلول های شیمیایی و هم از محلول های آبی استفاده کنید.
  3. S:فقط از محلول های شیمیایی استفاده کنید. 
 4. از یک برس نرم و خشک برای از بین بردن ذرات ریز چسبیده به مبل استفاده کنید. با اینکار شما می توانید خاک هایی که کمی به عمق نفوذ کرده اند را به سطح بیاورید.
 5. جاروبرقی بکشید. هیچ کس نمی تواند اهمیت جارو برقی را در تمیز کردن مبلمان نادیده بگیرد. مخصوصا اگر جارو برقی شما قابلیت جاروکشی آب را داشته باشد برای تمیز کردن میلمان بسیار ایدده آل است.
  1. استفاده از جارو دستی نیز برای جارو کردن کثیفی هایی که در لحظه اتفاق می افتند بسیار ایده آل است
 6. تمیز کردن مبلمان با جوش شیرین. جوش شیرین جذب کننده بسیار قوی رطوبت است و همچین بوی بد را می تواند از بین ببرد. اگر مبلمان شما خیس شده باشد و دچار بوی نامطبوعی شده استفاده از جوش شیرین بهترین گزینه است.
  1. سعی کنید از جوش شیرین تازه استفاده کنید. جوش شیرینی که یکبار بسته آن باز شده حتما تا کنون رطوبت جذب کرده و نمی تواند چندان کارایی داشته باشد.
  2. روی سطج مبلمان را با جوش شیرین بپوشانید. حال با برس نرم آن را روی مبلمان پخش کنید. تا کمی به عمق نفوذ کند.
  3. برای مدت 24 ساعت مبلمان را به حال خود رها کنید
  4. در طول این مدت روی مبلمان نشینید
  5. بعد از مدت 24 ساعت با استفاده از جارو برقی سطح مبلمان را جارو کنید
 7. مبلمان خود را در معرض جریان هوا قرار دهید. اگر مبلمان شما خیس باشد. قرار دادن ان در معرض جریان هوا ایده بسیار خوبی است. می توانید از یک پنکه برای اینکار استفاده کنید.
 8. از یک حوله نرم برای خشک کردن مبلمان استفاده کنید.
 9. اگر خودتان از پس اینکار بر نمی آید از حرفه‌ای‌ها کمک بگیرید. قالیشویی بانو ارائه دنده خدمات نظافت در منزل نیز هست. این خدمات شامل شستشوی مبلمان، شستشوی موکت و قالیشویی نیر است. تمام امور نظافت منزل را می توانید بسپارید.

پیشنهاد مطالعه: نظافت منزل در کرج

منتشرشده در مطالب نظافت در منزل

 نظافت منازل در ایران از دیرباز به عنوان خانه تکانی شناخته می‌شود. همیشه در ایام نزدیک به آخر سال خانواده‌ها با کمک یکدیگر اقدام به نظافت منازل خود می‌کنند تا این که پاکیزگی و سلامت را به خانه خود برگردانند. اما با افزایش محیط مدرن زندگی در خانه‌ها و وجود لواز سنگین مانند یخچال، فرش و موکت، خانه تکانی می‌تواند کاری سخت باشد.

پیشنهاد مطالعه: نظافت منزل در کرج

در هنگام نظافت منزل مراقب لوازم سنگین باشید

بسیاری از خانم‌های خانه‌دار بدون توجه به سلامت خود اقدام به انجام کارهای سخت نظافت منزل می‌کنند. اینکار می‌توانند در دراز مدت به بیماری و فرسودگی مفاصل منجر شود. حتی یکبار نظافت غیر اصولی شما می‌تواند آسیب جدی به کمر و مفاصل شما وارد کند. اینکار در دراز مدت می‌تواند هزینه بسیار سنگینی برای درمان داشته باشد.

خطرات نظافت در منزل

برای اینکه همواره مراقب سلامت خود باشید سعی کنید در امر نظافت منزل از دیگران کمک بگیرید. در بلند کردن لوازم سنگین سعی کنید از روشهای اصولی جابه‌جایی استفاده کنید.

اما امروزه به دلیل مشغله فراوان افراد امکان اینکه از دیگران برای کمک در نظافت منزل استفاده کنیم وجود ندارد. به همین دلیل سرویس‌های خدمات نظافت منزل رو به رشد است از طرفی شستشو درست و صحیح لوازمی نظیر مبلمان و موکت در خانه امکان پذیر نیست و نیازمند کمک افراد حرفه‌ای با لوازم استاندارد است.

چرا نظافت منازل اهمیت ویژه‌ای دارد؟

وقتی مدتی از آخرین نظافت منزل می‌گذرد امکان رشد قارچها و کپکها در نقاز مختلف خانه فراهم می‌آید. برای مقال در نقاط مرطوبی مثل آشپرخانه باید به این نکته توجه ضروری داشت. زیرا قارچ و کپک‌ها می‌توانند عوامل اصلی  بیماری‌های گوارشی و عفونی باشند. به همین جهت  نظافت دوره‌ای خانه امری بسیار ضروری است.

گذشته از این خانه تمیز و زیبا می‌تواند بر روحیه انسان نیست تاثیر گذار باشد و مانع از ایجاد افسردگی در خانم‌های خانه دار باشد و روحیه اعضای خانواده را بهبود دهد. همچنین نباید قافل از این باشیم که بسیاری از امور نظافتی دشوار و سخت هستند. مثلا شستشوی شیشه و پنجره‌ها یا تمیز کردن سقف و کف اتاقها. تمیز کردن پشت و زیر لوازم سنگین مثل یخچال. اینها تنها گوشه‌ای از دشواری تمیز کردن خانه است که اغلب خانم‌های خانه دار از پس آن‌ها بر نمی‌آیند. و در صورت اقدام به اینکارها نه تنها ممکن است که به خود آسیب جدی وارد کنند بلکه احتمال اینکه بتوانند به صورت اصولی و صحیح اینکار را انجام دهند تقریبا غیر ممکن است.

منتشرشده در مطالب نظافت در منزل

قالیشویی در ماهدشت - اگر فرش یا موکت شما بوی عجیبی دارد این می‌تواند ناشی از ریخته شدن نوشیدنی یا مواد خوراکی روی آن باشد. اگر از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید ادرار و استفراغ آنها می‌توانید بوی بسیار زننده داشته باشد. استفاده از مواد شیمیایی بسیار قوی برای محیط زندگی شما خوب نیست و می‌تواند برای چشم و سیستم تنفسی مضر باشد. جوش شیرین ارزان است وبرای انسانها و حیوانات خطری ندارد.

چطور با جوش شیرین بوی بد فرش را از بین ببریم؟

 1. ابتدا فرش خود را با جاروبرقی کاملا جارو کنید.  ابتدا فرش را تا جایی که می‌توانید تمیز کنید. از جارو برقی استفاده کنید تا هرچه مواد و آشغال بزرگ روی فرش قرار دارد جارو شود. آشغالهای زیادی ممکن است در عمق فرش نفوذ کرده باشند. بنابراین درجه جارو برقی را روی شدید بگذارید.
 2. از دیگران بخواهید در زمان تمیز کاری روی فرش قدم نگذراند. وقتی فرشتان به خوبی جارو کردید به خانواده خود بگویید که روی فرش وقتی که روی آن جوش شیرین می‌ریزید قدم نگذارند.
 3. اگر فرش بزرگی دارید لازم نیستم تمام فرش را در یک نوبت تمیز کنید. می‌توانید در چندین نوبت اقدام به اینکار کنید.
 4. به طور مساوی جوش شیرین را روی فرش پخش کنید. ممکن است مجبور باشید مقدار بسیار زیادی از جوش شیرین را استفاده کنید. البته جای نگرانی نیست جوش شیرین ارزان است. به گونه‌ای جوش شییرین را روی فرش بریزید که به سختی بتوان رنگ فرش را تشخیص داد. نگران نباشید جوششیرین خطرناک نیست.
 5. بهتر است از جوش شیرین تازه استفاده کنید. جوش شیرینی که قبلا درش باز شده و در یخچال نگهداری می‌شود گزینه مناسبی نیست. زیرا در این صورت رطوبت به خودش جذب کرده و نمی‌تواند چندان از نظر بو زدایی درست عمل کند.
 6. جوش شیرین را با یک اسفنج نرم مالش دهید. حال که جوش شیرین کل فرش شما را پوشانده می‌توانید با استفاده از یک اسفنج نرم آن را روی فرش مالش دهید تا بیشتر به عمق فرش نفوذ کند.
 7. اکنون برای ۲۴ ساعت بگذارید که فرش به حال خود رها باشد
 8. در طول این مدت تلاش کنید که روی فرش قدم نگذارید. اگر به طور تصادفی قسمتی از جوش شیرین از روی فرش پاک شد.، دوباره به آن قسمت جوش شیرین بپاشید. برای اینکه جوش شیرین درست عمل کند باید حتما رو تمام فرش را پوشانده باشد.
 9. در نهایت باید فرش خود را از جوش شیرین پاک کنید. اینکار را باجارو برقی انجام دهید. در طول مدت 24 ساعت جوش شیرین تمام رطوبت و آشغال بدو بو را باید جذب کرده باشد.

ماهدشت در کرج واقع شده است - هر یک از مشتریان ما که نیاز به قالیشویی در این منطقه دارند. می‌توانند با امور مشتریکن قالیشوی بانو در کرج تماس بگیرند.

فرش ها هم مانند سایر کالاها دچار پوسیدگی و پارگی می شوند، اما پوسیدگی می تواند علل مختلفی داشته باشد. در بیشتر موارد پوسیدگی و پارگی در فرش، به دلیل نحوه نادرست نگهداری در آن ایجاد می شوند. یکی از دلایلی که سبب ایجاد پوسیدگی در فرش می شود، خشک کردن ناقص فرش است. در این مقاله قصد داریم شما را با بعضی علل ایجاد پوسیدگی و پارگی در فرش و بهترین راه مقابله با آنها آشنا کنیم.

علل ایجاد پوسیدگی و پارگی در فرش و بهترین راه مقابله با آنها

فرش های از جمله لوازمی هستند که نیاز به شستشوی سالانه دارند. معمولاً باید شستشوی فرش ها هر 12 یا 18 ماه یکبار انجام شود. شستشوی به موقع فرش، سبب افزایش طول عمر، لطافت و زیبایی آن می شود. بسیاری از افراد با تصور اینکه شستشوی فرش یک کار ساده است، خود اقدام به شستشوی آن می کنند. موارد متعددی از آسیب رساندن به فرش توسط همین افراد مبتدی دیده شده که به دلیل عدم آگاهی کافی از اصول اساسی شستشو، موجب آسیب رساندن به فرش شده اند. این آسیب ها ممکن است در حین فرآیند شستشو و یا پس از خشک کردن فرش رخ دهند. به عنوان مثال پارگی فرش در حین انجام شستشو و پوسیدگی آن به دلیل عدم خشک کردن صحیح فرش از جمله این موارد هستند و در صورت رخ دادن هر کدام از این آسیب ها، صاحب فرش متحمل خسارت های هنگفتی خواهد شد. این در حالی است که شما می توانید شستشوی فرش خود را به قالیشویی های معتبری همچون قالیشویی بانو در ماهدشت بسپارید تا متخصصین ما با بهترین روش ها، این کار را برای شما انجام دهند.

بسیاری از مردم فکر می کنند استفاده از شامپو فرش روش مناسبی برای بازگرداندن پاکیزگی به فرش هایشان است، اما در عمل خلاف این موضوع صادق است! زیرا رطوبت موجود در شامپو فرش، در تار و پود فرش باقی مانده و پس از مدتی سبب ایجاد پوسیدگی در فرش می شود. در ابتدا علائم پوسیدگی غیر قابل رؤیت هستند اما با گذشت زمان شاهد رنگ پریدگی یا مخلوط شدن رنگ های قسمتی از فرش خواهند بود که این نشان دهنده شروع پوسیدگی در فرش است. پارگی فرش، صدمه نهایی را پس از پوسیدگی بر پیکره فرش وارد می کند و فرش عملاً غیر قابل استفاده می شود. هنگامی که شما فرش خود را به متخصصین شرکت قالیشویی بانو در ماهدشت می سپرید همه فرآیندهای شستشو و خشک کردن به صورت کنترل شده انجام می شوند. بنابراین اگر نگران دوام و زیبایی فرش خود هستید با ما تماس بگیرید.

 

 آشپرخانه‌ها محلهای پر رفت و آمد هستند. شما برای داشتن احساس راه رفتن بهتر یا برای ایجاد فضای زیباترین در آشپزخانه خود می‌توانید از فرش استفاده کنید. هر دلیلی که داشته باشید انتخاب یک فرش برای آشپزخانه از انتخاب فرش نسبت به انتخاب فرش برای مکانهای دیگر متفاوت است. شما باید به میزان و مقاومت آن و جنس آن فکر کنید. این مقاله که توسط قالیشویی بانو در بنیاد ایجاد شده است برای این است که شما با نحوه انتخاب فرش برای آشپزخانه آشنا شوید.

مراحل انتخاب فرش یا قالیچه برای آشپزخانه

 1. مکانی از آشپزخانه را که میخواهید قالیچه قرار دهید را انتخاب کنید. این قسمت‌ها معمولا در رفت و آمدترین قسمتهای فرش هستند. مثلا روبروی یخچال،گاز و سینک یا یخچال.
 2. مکانی را که می‌خواهید فرش درآنجا قرار گیرد را اندازه بگیرید. اینکار باعث می‌شود که شما اشتباها فرشهایی که خیلی بزرگ هستند را اشتباها انتخاب نکنید.
 3. شکل فرش را انتخاب کنید. فرشها ب فرمهای متفاوتی قابل خریداری هستند. گرد مستطیل یا مربع یا شاید حتی به اشکال دیگر. ببینید کدام شکل بهترین حالت برای آشوزخانه شماست
 4. آیا برای راحتی بیشتر هنگام آشپزی و ظرف شستن میخواهید فرش انتخاب کنید؟ در این صورت فرشهایی با مواد مصنوعی وجود دارند که از فوم یا ژل ساخته شداند که پوشش بسیار نرمی را برای شما فراهم می‌کنند.
 5. تصمیم بگیرید که آیا شما فرش شما دارای طرح باشد یا اینکه تک رنگ باشد. شما می‌توانید رنگی انتخاب کنید که متناسب با کابینت شما یا دیگر لوازم خانه شما باشد.
  • فرشهای تیره‌تر کثیفی کم‌تری از خود نشان می‌دهند.
 6. به دوام فرش نیز توجه کنید. یک فرش برای آشپزخانه بیشتر از هر نوع دیگری از فرش در معرض لکه شدن قرار دارد. بهتر است فرشی انتخاب کنید که بیشترین دوام را در برابر شستشوی مکرر دارد.
  • بهترین مواد ضد لکه پشم و نایلون هستند. اگر الیاف طبیعی می‌خواهید می‌توانید از فرش پشمی استفاده کنید. ولی اگر به دنبال الیاف مصنوعی هستید نایلون بهترین گزینه است.
  • بهترین نوع الیاف برای تمیز کردن الیاف از جنس کتان هستند. شما می‌توانید کفپوشهایی از جنس کتان هم پیدا کنید
 7. فرش را از نظر سر خوردن ایمن کنید. یک فرش سر خورنده در مکانی پر ترافیک و پر از وسایل مانند آشپزخانه بسیار خطرناک است.
  • شما می‌توانید از چسب‌های بخصوصی برای محکم کردن قالیچه در آسپزخانه استفاده کنید.
  • شما می‌توانید همچنین از پدهای نگهدارنده فرش نیز استفاده کنید.

قالیشویی بانو در بنیاد که در کرج واقع شده است آماده خدمات رسانی به مشتریان عزیز کرجی در زمینه‌های مختلف نظیر موکتشویی و مبلشویی و قالیشویی است.

قالیشویی در خرمدشت

همیشه انتخاب فرش باری هر خانه‌ای یک کار مهم و اساسی است. به همین دلیل باید همیشه تلاش داشته باشم که بتوانیم بهترین فرش را انتخاب کنیم. زیرا علاوه بر زیبایی خاصی که فرش برای هر خانه به ارمغان می‌آورد، هزینه بسیاری نیز صرف آن می‌شود.

چه چیزهایی برای انتخاب فرش در نظر داشته باشیم

اولین چیزی که باید در نظر داشته باشید اندازه فضای اتاق است و بعد از آن طرح فرش است. برای انتخاب فرش همیشه خوب است که سوالاتی را برای خود مطرح کنید. الگوی فرش چگونه باشد؟ الگوی مدرن داشته باشد یا دارای سرح سنتی و شرقی؟ - جنس آن چطور باشد؟ از الیاف مصنوعی ساخته شده باشد یا از الیاف طبیعی؟ - آیا فرش در محیط پر ترافیکی قرار می‌گیرد؟ آیا نیا است که فرش محکم و با دوامی باشد؟ آیا نیاز است از الیاف محکم مانند پشم ساخته شده باشد؟ - آیا قسمتی از فرش توسط مبلمان پوشانده می‌شود؟ آیا قرار است میزی در وسط فرش قرار گیرد؟ - به این سوالها پاسخ دهید آگاه خواهید دانست دقیقا به چه فرشی نیاز دارید.

سپس به این موضع توجه کنید که لایه بندی اتاق شما چگونه است. اگر فرش برای اتاق نشیمن است بهتر است به فکر مدیریت چیدمان مبلمان باشید. اگر دارای مبلمان چند نفره هستید. احتمال مبلمان شما فرش شما را میپوشانند. در این صورت شما میتوانید که مبلمان خود را با استفاده از یک فرش متحد کنید.

پیشنهاد مطالعه: نظافت منزل در کرج

انتخاب رنگ فرش

رنگ را هم مد نظر داشته باشید. به رنگ دیوارها و رنگ مبلمان خود دقت کنید. شما قرار است یک هارمونی ایجاد کنید به همین دلیل توجه به رنگ فرش و داشتن هارمونی مناسب با دیگر عناصر اتاق اهمیت ویژه‌ای دارد. اگر به دنبال رنگی آرامش بخش هستید. سعی کنید رنگهای کال را انتخاب کنید. این رنگها ممکن است که کهنه به نظر برسند ولی آرامش بیشتری دارند. اگر به دنبال حسی پر حیجان هستید ما به شما رنگهای پر رنگ و تیره را توصیه میکنیم.

قالیشویی بانو در خرمدشت کرج یکی از قالیشویی‌های با کیفیت کرج است که امکانات زیادی در شستشوی انواع فرشو موکت دارد.

 شاید خیلی از خوانندگان این مطلب هیچ اطلاعاتی در مورد تورقوزآباد یا دورقوزآباد نداشته باشند. اما وقتی بنیامین نتانیاهو در صحن سازمان ملل به محل سری نگهداری مواد رادیواکتیو در ایران اشاره کرد. آدرس آن را در تورقوز آباد نام برد. تورقوزآباد در میان ایرانیان شاید بیشتر زمانی بکار میرود که بخواهند ب مکانی دور و پرت اشاره کنند. به همین جهت وقتی اولین بار نام این روستا را از زبان نتانیاهو شنیدند شاید برایشان عجیب به نظر رسیده باشد.

نتانیاهو در ادعای خودش محل این انبار سری را در کوچه ماهر در تورقوزآباد گفته بود اما در واقع این کوچه با نام کوچه مهر در تورقوز آباد وجود دارد.  کوچه محل وجود چندین سوله است که در آن یکی از سوله های مورد ادعای نتانیاهو وجود دارد. . بسیاری از اهالی ادعا دارند که این محل در واقع  یک انبار برای قالیشویی است و یک نگهبان آنجا کار میکند. این نگهبان به دلیل مراجعه تعداد بالای خبرنگاران کلافه شده و تقریبا به کسی پاسخگو نیست. 

این اتفاق باعث شده است که نام روستای تورقوز آباد بر سر زبانها بی‌افتد و یکی از معروفترین روستاهای جهان باشد که نامش در صحن عمومی سارمان ملل برده شود. اما حالا بعد از گذشت 1 سال از این اتفاق بار دیگر نام تورقوزآباد در میان خبرها پیچیده است. زیرا طبق اطلاعات منابع آگاه بازرسان آژانس انرژی هسته‌ای به این محل مراجعه کرده و توانسته‌اند زمایشات لازم را اجرا و نمونه برداری کنند. اما اگر به دنبال جواب این آزمایشات هستید فعلا نمیتوان به دنبال نتیجه بود. باید کمی صبر کنید تا نتایج آزمایشات از خاک ارائه شود. هرچند این ادعا بسیار خنده دار به نظر میرسذ. اما تا رسیدن نتایج آزمایشات دوباره شاهد مطرح شدن نام تورقوز آباد خواهیم بود.

 قالییشویی بانو واقع در شهر کرج می‌باشد و آماده خدمات رسانی به تمام همشهریان کرجی است.

قالیشویی در سیل ایران: چطور بعد از سیل فرش گِلی خود را تمیز کنیم؟

تمیز کردن فرش و موکت میتواند در نوع خود بسیار حساس باشد بخصوص اگر بعد از سیل بخواهیم چنین کاری کنیم. سیل میتواند برای بسیاری از مردم فقط دردسر تمیزکاری و برای بسیاری دیگر اتفاقی بسیار ناگوار باشد. اینکه سیل چقدر میتواند به شما خسارت بزند ب عوامل مختلفی بستگی دارد. احتمال اینکه در موکت یا فرش شما بعد از سیل قارچها رشد کنند بسیار بالا است. این ممکن است باعث شود که مجبور به شستشوی کامل فرش و موکت شوید.

به هر حال این امکان وجود دارد که یک شانس دوباره به فرش و موکت خود بدهید و با شستشوی آنها، دوباره آنها را مانند روز اول خود کنید. البته قبل از هرچیز این اختار را به شما میدهیم که بهتر است که اینکار را به متخصین آن بسپارید.

فرش و موکت مانند اسفنج عمل میکنند و هرچیزی را در خود نگاه میدارند. در این مورد خاص که سیل همه جا را فرا گرفته. فرش و موکتها میتوانند گل و لای را به خود جذب کنند. بخصوص باید بدانیم آب سیل میتواند شامل آب فاضل آب نیز باشد.

 

چه موقع نیاز است فرش یا موکت سیل زده را دور انداخت؟

معمولا برای فرشها استثنا قائل میشویم. چرا که دارای قیمت بسیار بالایی هستند و ترجیح می‌دهیم که آنها را قبل از هز کار دیگری نجات دهیم. اگر سریع عمل کنیم و اولین چیزی که باید تمیز کنیم قالی و فرش ما است. اما گاهی ممکن است برای تمیز کردن درست و اصولی فرش به کمک قالیشویی ها نیاز پیدا کنیم. بنابراین توصیه ما این است که قبل از اینکه به فکر دور انداختن فرش و موکت خود باشید. حتما امکان تمیز کردن آنها را بررسی کنید. برای تمیز کردن فرش و موکت خود می‌توانید  از قالیشویی بانو کمک بگیرید.

جمعه, 09 فروردين 1398 13:08

قالیشویی آنلاین بانو در کرج

امروزه رزرو آنلاین برای یک قالیشویی یکی از ملزومات مهم و مورد توجه برای همه به حساب می آید. زیرا امرزوه افراد تلاش دارند که با استفاده از ابزارهای اینترنتی  و انلاین در وقت، زمان و هزینه خود صرفه جویی کنند. به همین دلیل همواره در اینترنت به دنبال نمونه آنلاین کسب و کار مورد نیاز خود جستجو می کنند.

کارخانه قالیشویی آنلاین بانو برای اینکه بتواند این نیاز مهم مشتریان خود را فراهم کند اقدام به ایجاد این وبسایت برای دسترسی مردم به رزرو آنلاین نموده است و در نتیجه آن افراد می توانند بدون دردسر و با صرف زمان کمتری اقدام به رزرو در قالیشویی آنلاین بانو کنند.

پیشنهاد مطالعه: نظافت منزل در کرج

قالیشویی آنلاین بانو

رقابت در ایران برای جذب مشتری در صنعت قالیشویی بسیار داغ است. زیرا در ایران اهمیت وجود قالی در خانه اهمیت فراوانی دارد و در نتیجه ان در هر خانه ای می توان حداقل یک قالی یافت. زیرا هنرمندان فرش باف ایرانی ذوق و علاقه خاصی برای ایجاد فرش نفیس دارند و مشتری ایرانی و مشکل پسند ایرانی همواره به دنبال کالای با ارزش است. به همین دلیل شغل قالیشویی می تواند یک شغل پر درآمد به حساب بیاید زیرا مطمانا هر شخصی حداقل یک بار در سال به شستشوی فرش خود نیاز پیدا می کند. به همین دلیل رقابت برای بهترین قالیشویی در کرج در بین تمام قالیشویی های کرج بسیار داغ است و همه تلاش می کنند با ارائه امکاناتی خاص و منحصر به فرد قالیشویی خود را متمایز کنند و مشتری بیشتری جذب نمایند. کارخانه  قالیشویی آنلاین بانو در این راستا افتخار این را دارد با استناد به میزان بسیار بالایی از سطح رضایت مشتریان ، خود را در زمره یکی از بهترین قالیشویی آنلاین در کرج معرفی نماید.

برای مطالعه در رابطه با قالیشویی در کرج اینجا کلیک کنید

خدمات ما در قالیشویی آنلاین بانو

قالیشویی بانو انواع خدمات نظیر مبلشویی و موکت شویی و خوشخواب شویی که در منطل انجام میگیرد را ارائه میدهد. روند کار به این ضورت است که کارکنان ما به محل مشتری مراجعه کرده و با استفاده از ابزارآلات خشک شویی شروع به شستشوی مبلمان یا موکت می‌کننذ. اما شستشوی فرش باید در محیط کارخانه انجام شو تا بتوان آنها را به سرعت با ابزار پیشرفته خشک نمود. به همین دلیل فرش با سرویش حمل و نقل قالیشویی بانو به محل کارخانه انتقال داده شده و در آنجا توسط متخصصین این امر بررسی و شستشو می‌شود.

قالیشویی بانو در مهرشهر یکی از بهترین ها برای شستشوی فرش و موکت شما است.

لیست خدامت ما

 • رفوگری
 • ترمیم سوختگی
 • ترمیم پوسیدگی
 • ریشه زنی
 • لکه برداری
 • احیای رنگ
 • شستشو فرش ابریشم
 • شستشوی فرش دستباف و نفیس
 • شستشوی فرش ماشینی
 • شستشوی فرش خارجی
 • شستشوی فرش ترکی

امروزه فرهنگ آپارتامن نشینی نیاز به استفاده از خدمات قالیشویی را برای مشتریان عزیز کرجی افزایش داده است. از این رو نیزا به یک قالیشویی ارزان در کنار ارائه خدمات نوین و پیشرفته مورد توجه تمام مشتریان و مردم کرج است. به همین دلیل ما همواره تلاش داریم که با گسترش خدمات خود و افزایش ابزار آلات پیشرفته خدمات خود را گسترش دهیم. ام از طرفی دیگر بعضی از خدمات نظیر رفوگری نیاز به دستان چیره دستی مانند دستان هنرمندان فرش باف دارد. به همین دلیل ما در قالیشویی آنلاین بانو تلاش داریم که با استخدام بهترین افزارد با تجربه نیروی انسانی خود را گسترش دهیم تا بتوانیم همواره نظر مشتریان خود را جلب نماییم.

هزینه‌ شستشوی فرش ها در قالیشویی آنلاین بانو

در این مطلب قصد داریم تا شما را با عوامل مؤثر بر هزینه شستشوی فرش در قالیشویی ها آشنا کنیم. برای پاسخ به سوال مطرح شده در این خصوص ابتدا باید بدانیم که فرش شما از چه نوعی است. آیا فرش از نوع ماشینی‌ است یا دستباف؟ اگر دستباف است آیا از نوع ابریشمی است یا خیر؟ نیاز به انجام عملیات ترمیم دارد یا نه؟ عملیات ترمیم شامل همه فرآیندهای رفوگری، لکه‌گیری، ترمیم ریشه و... می شود. پاسخ این سوالات و سوالاتی از این دست روی هزینه برآورد شده از طرف قالیشویی تأثیر گذار است. بگذارید یک به یک این عوامل را بررسی کنیم.

قیمت پایه ای که یک قالیشویی برای شستشوی فرش به شما اعلام می ‌کند بر اساس ابعاد فرش شما تغییر می کند. دومین فاکتور مهم در تعیین هزینه شستشوی فرش، نوع فرش است. بطور کلی می توان فرشها را به چند دسته تقسیم کرد:

 • ماشینی
 • دستباف (معمولی)
 • دستباف (گل ابریشم)
 • دستباف (چله ابریشم)
 • دستباف نفیس
 • انواع موکت و روفرشی

بنابراین با توجه به نوع فرش، هزینه تمام شده برای شستشو نیز تغییر می کند. بطور مثال فرشهای نفیس دارای گران ترین تعرفه شستشو هستند. زیرا شستشوی آنها باید با دقت و وسواس زیادی انجام گیرد و هر گونه خطا در هنگام شستشو خسارت سنگینی را به دنبال خواهد داشت. این نکته در مورد موکت ها کاملاً برعکس است و شستشوی این نوع کفپوش ها بسیار ساده انجام می شود و هزینه این کار نیز بسیار کمتر از مورد اشاره شده قبلی می باشد. همچنین در صورتی که فرش نیاز به خدمات دیگری از جمله ریشه ‌بافی، شیرازه‌ پیچی (پیچیدن پشم به لبه‌ی طولی فرش)، چرم‌دوزی، پرزگیری و... هزینه هایی با نرخ های مصوب ارائه می گردند و در صورت توافق مشتری، عملیات جانبی ترمیم نیز روی فرش انجام می شود.

تأثیر نظافت مرتب فرش ها در سلامت افراد ساکن در منزل و طول عمر فرش ها

همه ما به پاکیزگی علاقه داریم و برای رسیدن به آن از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کنیم. زیرا با پاکیزه نگهداشتن خود و محیط زندگیمان کمتر به بیماری های مختلف مبتلا می شویم. برای پاکیزه نگهداشتن محیط منزل، نظافت مرتب فرش ها بسیار مهم است. بنابراین حفظ پاکیزگی فرش ها با استفاده از جارو برقی کمک شایانی به از بین بردن آلودگی ها از سطح فرش می کند و بر کیفیت هوای اتاق تأثیر بسیار مثبتی دارد. در ادامه قصد داریم تا شما را با چند دلیل خوب برای حفظ پاکیزگی فرشهایتان آشنا کنیم.

 • پاکیزه نگهداشتن و نظافت مرتب فرش ها، به عمرشان می افزاید. هنگامی که رنگ تار و پود فرش از بین برود، لکه هایی روی سطح فرش نمایان می شوند که موجب از دست رفتن ظاهر فرش می شوند. از اینرو معمولاً فرش ها در بازه های زمانی 2 تا 5 سال تعویض می شوند. شستشو و نگهداری مناسب از فرش ها می تواند طول عمر فرش ها را 2 تا 3 برابر افزایش دهد.
 • فرشهای آلوده منشاء بسیاری از بیماری های پوستی و تنفسی مانند انواع آلرژی ها، سرفه های مداوم و آسم هستند. در واقع فرشها مانند یک فیلتر عمل کرده و انواع آلودگی ها را در خود به دام می اندازند و از معلق ماندن آنها در فضای اتاق جلوگیری می کنند. در صورتی که نظافت و شستشوی فرش ها با روش های اصولی انجام نشوند، این ذرات ریز بیماری زا در فضای اتاق پخش شده و موجب تشدید بیماری های مختلف می شوند.
 • استفاده از جاروبرقی با مکش بالا، گرد و غبار فرش را به شدت کاهش داده و از آلودگی های فرش می کاهد اما این کار به مرور زمان سبب از بین رفتن ریشه های فرش شده و استفاده مکرر از آن موجب آسیب های شدیدتری به فرش می شود. بنابراین شدت مکش جاروبرقی باید روی میزان مناسبی تنظیم گردد.
 • همیشه به یاد داشته باشید که باقی ماندن لکه ها روی فرش موجب جذب گرد و غبار بیشتری در فرش شده و از بین بردن سریع این لکه ها از روی فرش، نیاز به شستشوی فرش را کاهش می دهد.
 • حشرات موذی و ساس ها، بیشتر میل دارند که در محیط های کثیف، مرطوب و با دمایی مناسب تولید مثل کنند. به همین خاطر برای جلوگیری از اینکه این نوع حشرات گسترش یابند باید نظافت مرتب فرش ها که محل های بسیار مناسبی برای رشد و تکثیر این نوع موجودات موذی به شمار می روند را رعایت نمود.
 • تمیز بودن فرش ها حس بسیار خوب و مثبتی را به افراد داخل اتاق القا می کند.

با توجه به نکات گفته شده، اهمیت نگهداری و نظافت مرتب فرش ها بیش از پیش جلوه می کند. بنابراین توصیه می کنیم هر روز یا هر هفته 3 بار از جاروبرقی برای تمیز کردن فرش ها استفاده کنید و حداقل هر 12 تا 18 ماه یک بار نسبت به شستشوی فرش ها در قالیشویی های مجاز اقدام نماییدو قالیشویی آنلاین بانو در کرج آماده پاسخگویی به شما عزیزان در سراسر تهران بزرگ می باشد.