Warning: htmlspecialchars() expects parameter 1 to be string, array given in /home/banookaraj/public_html/libraries/src/MVC/View/HtmlView.php on line 387
چهارشنبه, 30 خرداد 1397 12:53

قالیشویی بانو در مهرشهر

قالیشویی بانو در مهرشهر

 

یکی از مهم‌ترین عناصر زیبایی‌بخش هر خانه‌ای فرش‌ها هستند، به همین دلیل است که معمولا برای انتخاب فرش مناسب ساعت‌ها زمان صرف می‌کنیم. اما معمولا بعد از مدتی که فرش شست و شو نشود گرد و غبار در آن به حد اشباع می‌رسد به طوری که خود می‌تواند عامل گسترش آلودگی در خانه شود. قالیشویی بانو با استفاده از پیشرفته‌ترین متدها و روش‌های موجود، سرویس‌های قالیشویی، مبل‌شویی و موکت‌شویی را ارائه می‌دهد.

قالیشویی بانو در مهرشهر

فرش‌ به محیط منزل، شخصیت و روح می‌دهد و از المان‌های متحدکننده است. برای مثال شما می‌توانید با استفاده فرش به طوری که مبلمان خانه در داخل محیط فرش قرار گیرد، مبلمان خانه را متحد کنید. از دیگر مزیت‌های فرش‌ها می‌توان خصوصیت گیر انداختن گرد و غبار در تار و پود آن را نام برد. به این ترتیب در اثر جذب گرد و غبار در تار و پود فرش، هوای خانه معمولا تمیزتر از حالتی خواهد بود که در آن فرش وجود ندارد.

پیشنهاد مطالعه: نظافت منزل در کرج

کارکنان ما در قالیشویی بانو با استفاده از حرفه‌ای‌ترین روشهای روز دنیا، سرویس‌های قالیشویی، مبل‌شویی و موکت‌شویی ارائه می‌دهند. نزدیکی ما به منطقه مهرشهر باعث شده است که بتوانیم سرویس‌های بیشتری را به ساکنین این منطقه ارائه بدهیم و با سرعت بیشتری بتوانیم خدماتمان را در اختیار ساکنین مهرشهر قرار دهیم. مهرشهر که در گذشته عملا شهری جداگانه از کرج بود اکنون یکی از مناطق کرج به حساب می‌آید. مهرشهر دارای آب و هوای خنکی است، زیرا در اطراف آن باغ‌های فراوانی وجود دارند، از معروف‌ترین این باغات می‌توان باغ سیب کرج را نام برد که یکی از مناطق مهم گردشگری در کرج به حساب می‌آید به طوری که آن را ریه کرج می‌نامند. این باغ دارای مساحتی به اندازه 340 هکتار است و توسط بنیاد مستضعفان اداره می‌شود. در این باغ علاوه بر سیب، درختانی نظیر گلابی، هلو،گردو و آلو نیز وجود دارند.

اگر در منطقه مهرشهر زندگی می‌کنید و به دنبال یک قالیشویی معتبر می‌گردید، همین حالا با امور مشترکین قالیشویی بانو در مهرشهر تماس بگیرید. ما در اسرع وقت تکنیسین‌های خود را به محل ارسال می‌کنیم و امور شست و شو و حمل و نقل فرش شما را بر عهده می‌گیریم.

 

شستشوی فرش نفیس

 

فرش‌های ایرانی مانند شاهکارهای بی‌بدیل سازندگان آن‌ها هستند. شست و شوی این فرش‌ها و تمیزکاری و یا حتی مرمت آن‌ها عمل حساس و ویژه‌ای است. یکی از بهترین قالیشویی‌های دارای متخصصین برجسته در زمینه قالیشویی و ترمیم فرش‌های نفیس، قالیشویی بانو است.

قالیشویی فرش‌های نفیس توسط قالیشویی بانو

اگر از افرادی هستید که یک فرش نفیس دست بافت را در خانه دارید، حتما می‌دانید که شستشو  و تمیزکاری و حتی ترمیم آن‌ها چه کار حساسی است.

قالی‌های آریایی از قدیمی‌ترین نوع فرش در تاریخ به حساب می‌آیند. به طوری که قدیمی‌ترین فرشی که تا کنون یافته شده است یک قالی ایرانی با طرح اصیل هخامنشی است که در حفاری باستان شناسی در مغولستان کشف گردید. این نشان‌دهنده توجه دیرینه هنرمندان ایرانی به این زمینه بوده است، به طوری که در دوره ساسانی به عنوان کالای صادراتی به چین از آن یاد می‌شد. هنری که در طول سالیان دراز از دستی به دست دیگر جابجا شده و هنوز به شکل و فرم اولیه آن در دسترس قرار دارد.

گفته می‌شود که زیبایی در چشمان بیننده است. این موضوع در مورد فرش‌های پارسی نیز صحیح است. آن‌ها هم‌چون شاهکارهای بی‌مانند سازنندگانشان هستند. بیشتر فرش‌های دست‌بافت دارای حاشیه‌های زیبایی هستند که زیبایی فرش را دو چندان می‌کنند. برای ساخت هر فرش عموما بین 9 تا 12 ماه وقت لازم است و نیازمند کار مداوم دو یا سه نفر بر روی آن است. اساس این کار بر اساس زیبایی است و هزار نفر در روستاها درآمد ماهانه زندگی آن‌ها وابسته به این کار است. علاوه بر فرش‌های ابریشمی، فرش‌هایی که از ترکیب ابریشم و پشم استفاده ساخته می‌شوند نیز امروزه بسیار مورد توجه واقع شده‌اند. این‌گونه فرش‌های بخصوص بسیار کم‌یاب بوده و نوعی از آن که دارای پشم نیوزلندی است از معروف‌ترین آن‌ها به حساب می‌آید. پشم به دلیل استحکام و سختی آن از قوی‌ترین فیبرهای مورد استفاده در قالی بافی است. به همین دلیل اینگونه فرش‌ها بهترین گزینه برای مناطقی از خانه به حساب می‌آیند که در آن رفت و آمد بسیار است و نیازمند فرش با دوام‌تری است.

شما می‌توانید کار حساس شستشوی فرش نفیس خود را از طریق رزرو آنلاین خدمات قالیشویی بانو کرج به متخصصان ما بسپارید.

 

قالیشویی فرش قارچ زده

 

افرادی که در خانه خود به هر دلیلی با خیس شدن فرش یا موکت خود روبرو هستند باید مراقب رشد قارچ‌ها در فرش و موکت خود باشند. حتی مقدار کمی نم و رطوبت می‌تواند موجبات رشد قارچ‌ها را فراهم کند که به نوبه خود برای سلامت و بهداشت خانواده بسیار مضر است. با استفاده از سرویس‌های متنوع قالیشویی بانو می‌توانید از رشد قارچ‌ها جلوگیری کنید.

چگونه از رشد قارج در فرش و موکت خود جلوگیری کنیم؟

بنابر نظر محققین تنها مقدار کمی رطوبت در جایی کم‌نور می‌تواند قارچ‌های خطرناک و بیماری زا را به فرش و موکت شما بیاورد.

 

با خشک کردن سریع فرش یا موکت خود خطر را دفع کنید:

هرچه سریع‌تر فرش یا موکت خود را خشک کنید، سریع‌تر می‌توانید از رشد قارچ در فرش و موکت خود جلوگیری کنید. نیاز به تجهیزات زیاد پیچیده‌ای نیست، به مقداری حوله خشک و دمنده نیاز دارید. پنکه برای ایجاد جریان هوا به کار بیاندازید و با مالیدن حوله به نقاط خیس سعی کنید فرش و موکت خود را خشک کنید. هرچند این چندان آسانی نیست، اما این تنها راه حل خانگی آن به حساب می‌آید. البته همیشه شما می‌توانید با تماس با قالیشویی بانو از ما برای این کار کمک بگیرید. حتی استفاده از فن و دمنده نیز ممکن چنیدن روز به طول بی‌انجامد.

قارچ‌ها می‌توانند بعد از رشد به هوای خانه شما وارد شوند وبا ورود به بدن انسان باعث ایجاد بیماری‌هایی گوارشی و تنفسی شوند. استفاده از مکنده‌های مخصوص فرش و موکت که آب آن‌ها را جذب می‌کند یکی از بهترین راه حل‌ها برای این مشکل است. همچنین استفاده از ماشین‌های استخراج حلال یا بخارشویی نیز گزینه بسیار مناسبی برای خشک کردن فرش یا موکت در محل می‌باشد. همچنین شما می‌توانید با استفاده از سرویس حمل و نقل قالیشویی‌ها، فرش خود را به کارخانجات قالیشویی برای شست و شو و خشک شدن بسپارید.

 

چه موادی را برای موکت شویی و قالیشویی استفاده نکنیم؟

بر اساس تجربه ما در قالیشویی بانو بسیاری از مردم به اشتباه از مواد شوینده‌ی نامناسب برای فرش و موکت خود استفاده می‌کنند. برای مثال استفاده از پودر لباسشویی در میان مردم بسیار شایع است، این در حالی است که پودر لباسشویی باعث ایجاد حس چسبندگی در فرش می‌شود و برای از بین بردن آن به مقدار زیادی آب نیاز است که در زندگی امروزی به دلیل بحران آب امری اشتباه و غیر اخلاقی است. سرویس‌‌های قالیشویی بانو طوری طراحی شده‌اند که کمترین آب ممکن را مصرف کنند و در مصرف آن صرفه جویی کنند.

کتاب‌هایی وجود دارند که معمولا می‌گویند چه بخورید و یا چه نخورید! همین ایده در مورد این که چه چیزی برای تمیزی فرش و موکت استفاده شود نیز وجود دارد. بعضی از مواد شوینده را نباید برای فرش یا موکت استفاده کرد. در این مطلب میخوا‌هیم چهار چیزی که فرش یا موکت شما نباید با آن تماس پیدا کند را معرفی می‌کنیم.

 

مایع سفید کننده:

اگر چه مایع سفیدکننده یک تمیزکننده عالی برای لباس‌های سفید است، اما برای فرش و موکت هرگز نباید از مایع سفید کننده استفاده کنید. مشکل مایع سفیدکننده این است که رنگ چیزها را از بین می‌برد و این موضوع در رابطه با فرش و موکت نیز صحت دارد. اگر یک لکه روی فرش یا موکت خود دارید، استفاده از مایع سفیدکننده راه حل آن نیست!

شراب سفید:

اگر چه شراب سفید می‌تواند برای از بین بردن لکه شراب قرمز مورد استفاده قرار بگیرد، اما متدهای بهتری برای تمیز کردن لکه شراب قرمز وجود دارد و به ضرر استفاده از شراب سفید برای ازبین بردن لکه شراب قرمز نمی‌ارزد. چرا باید یک شراب خوب را برای تمیز کردن یک لکه هدر بدهید؟

مواد شوینده ساینده:

شما ممکن است فکر کنید که هرچه بیشتر یک چیز را بسابید بهتر است! اما این موضوع در رابطه با فرش و موکت صحیح نیست. تار و پود فرش و موکت به راحتی در اثر سایش زیاد پاره شده و آسیب می‌بینند.

مایع یا پودر لباسشویی:

نگهداری از لباس و شست و شوی آن کاملا با شستشوی فرش و موکت متفاوت است. هرچند پودر لباس شویی می‌تواند تقریبا هر نوع کثیفی را بشوید، می‌تواند باعث ایجاد چسبندگی و حس صابونی روی فرش و موکت شود که تن‌ها راه از بین بردن آن استفاده از آب خیلی زیاد است. مواد شویند فرش و موکت انحصارا برای شست و شوی فرش و موکت ساخته شده که بعد از خشک شدن حس چسبندگی به آن نمی‌دهند و آن را در برار کثیفی‌های آینده نیز ایمن می‌کند.

مقایسه روش خشک شویی و بخارشویی موکت و فرش

آیا می‌دانید در روش‌هایی که به عنوان خشک شویی فرش شناخته می‌شوند کاملا خشک نبوده و مقداری رطوبت نیز استفاده می‌شود؟ آیا می‌دانید در روش بخارشویی فرش این آب داغ است که به سطح فرش اسپری می‌شود؟

  • شست و شوی بخار نیازمند سپری شدن زمان خشک شدن است اما بسیار موثر است

در قالیشویی با استفاده از بخار این آب داغ است که بر روی فرش اسپری می‌شود به دلیل این که این اسپری از نازل‌های بسیار ریزی عبور می‌کند به صورت بخار دیده می‌شود. بنابراین موکت یا مبلمان در اثر این روش خیس شده و بعد از طی شدن 5 تا 10 دقیقه بعد از حل شدن کثیفی‌ها در محلول آب داغ و مواد شوینده، توسط وکیوم‌های پیشرفته و قوی جمع آوری می‌شود. سپس برای خشک شدن بین 12 تا 24 ساعت زمان لازم است.گاها با استفاده از سیستم‌های پیشرفته‌ای که توسط قالیشویی‌ها ارائه می‌شود می‌تواند این زمان را حتی به 4 تا 6 ساعت نیز کاهش دهد. در بعضی از موارد موکت ممکن است کمی آب برود که در صورتی که از مواد طبیعی ساخته شده باشد نباید جای نگرانی وجود داشته باشد. هرچند کمی آب رفتگی می‌تواند چین و چروک‌ها موکت را بهبود دهد. برای کسانی که نگران استفاده از مواد شیمیایی هستند باید گفت که این روش کمترین مقدار ماده شیمیایی را استفاده می‌کند و حلال اصلی آب داغ به حساب می‌آید.

  • استفاده از روش خشک یعنی انتظار کمتر

استفاده از پودرها و مواد پلیمری جدید می‌تواند در شست و شوی سریع فرش یا موکت بسیار موثر باشد. فقط کافی است که مخلوط این نوع مواد را روی محل قرار دهیم و این مواد تمام کثیفی‌ها را جذب می‌کنند. نام خشک شویی فرش شاید کمی در این موارد گمراه کننده باشد، چرا که تمامی سرویس‌های خشک شویی فرش کمی رطوبت را در هنگام شست و شو اعمال می‌کنند. در این روش بلافاصله بعد پایان یافتن پروسه محیط قابل استفاده بوده و هیچ گونه رطوبتی در آن احساس نمی‌شود. این روش در محیط‌های صنعتی حرف اول را می‌زند و در شست و شوی پارکت، کف اتاق نیز بسیار موقرت است. در روش خشک که در آن مواد پلیمری خاصی استفاده می‌شود تقریبا هر نوع کثیفی، از ادرار حیوان خانگی تا اثرات ناشی ار گرد غبار قابل پاک شدن است و عموما برعکس روش بخارشوی نیازمند تکرار برای شست و شوی لکه‌های بجا مانده در شست و شوی اول نیست. اما مواد شیمیایی بیشتری در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد، هرچند که تمامی این مواد پس از پایان یافتن عملیات وکیوم می‌شود، اما بسته به مواد مورد استفاده ممکن است که در محیط بوی این مواد تا 24 ساعت باقی بماند.

ما توصیه می‌کنیم با کارشناسان شست و شوی فرش قبل از انتخاب روش مناسب مشورت نمایید. با تماس با قالیشویی بانو در کرج، می‌توانید از دانش و اطلاعات متخصصان ما استفاده کنید.